Naše restaurace je pojmenována po Karlu Havlíčku Borovském, významném českém básníkovi, novináři a politikovi, který byl velkým oblíbencem českého lidu. Dnes je považován za zakladatele české žurnalistiky, satiry a literární kritiky. Havlíček se narodil v městečku Borová u Přibyslavi dne 31. října 1821 v zámožné kupecké rodině. Studoval slovanské jazyky a literaturu, neboť ho zaujala myšlenka slovanské vzájemnosti. V letech 1842-1844 působil v Moskvě, kde se seznamoval s ruskou kulturou a životním stylem.

Po návratu do Čech vyšlo jeho první dílo Obrazy z Rus. V roce 1848 založil politický deník Národní noviny. V květnu 1850 začal v Kutné Hoře vydávat opoziční politický týdeník Slovan. Za své politické názory byl několikrát souzen, ale byl vždy uznán nevinným. Později byl zatčen a odvezen do jihotyrolského městecka Brixen, kde musel žít ve vyhnanství tři roky. Zde vznikají jeho nejznámější básnické skladby: Křest svatého Vladimíra, Tyrolské elegie a Král Lávra. Poté mu byl povolen návrat do země pod podmínkou zastavení politické i literární činnosti. Své poslední dny prožil Havlíček v dnešní pražské Havlíčkové ulici, v dome, který sousedí s naší restaurací. V roce 1856 zemřel ve věku nedožitých 35 let.

Naše stylová Havlíčkova restaurace v centru Prahy, v sousedství domu, kde strávil své poslední dny Karel Havlíček Borovský, Vás svojí osobitou atmosférou jistě mile překvapí. Náš jídelníček je sestaven s důrazem na tradiční slovanskou kuchyni. U nás si mužete pochutnat na slovanských specialitách, které jsou vařeny s láskou, podle tradičních receptur a vždy z čerstvých surovin dle sezónní nabídky.